RSS

Zamek Czocha – Tu straszy!

16 Lu

Zamek Czocha to obronny zamek graniczny. Otacza go  rzeka Kwisa.

Jak podają różne podania, legendy i zapisy Zamek Czocha kryje swoje tajemnice: trupy kobiet, szkielet nieślubnego dziecka i przybyłych na pogrzeb żałobników. W studni utopione zostały niewierne żony, a nieślubne dziecko zamurowano żywcem w pokojowym kominku.

Inna historia mówi o tragicznej ceremonii pogrzebowej. Kondukt żałobny przechodził przez drewniany spróchniały most, który nie wytrzymał ciężaru i runął. W wypadku zginęli dorośli i dzieci. Legenda niesie też, że w jednej z sypialni znajduje się zabytkowe łoże z baldachimem, które posiada zapadnię. W ten sposób niechciani goście znikali podczas snu w lochu, znajdującym się pod zamkiem.

Twierdza ma bogatą historię. W czasie II wojny światowej rezydowali tu niemieccy szyfranci i prowadzono różne badania. Po wojnie zamek zdewastowano i wywieziono z niego cenne rzeczy (obrazy, ikony, insygnia Romanowów, porcelanę).

W zamku nakręcono wiele filmów m i.n. Gdzie jest generał?, Przyłbice i kaptury, Wiedźmin, Tajemnica Twierdzy Szyfrów, Skarby III Rzeszy.

Zamek zapewnia wiele atrakcji. W sezonie letnim można popływać po Kwisie.

Zamek ma swój niepowtarzalny, tajemniczy urok. Jeszcze tu wrócimy.

 

Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: