RSS

Jak przygotowuję się do wycieczek

09 Lu

Zawsze wcześniej przygotowuję się do wyjazdów. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma w nich miejsca na spontaniczność. Opracowuje trasę, przeglądam przewodniki. Wypisuję ciekawe miejsca, które są na drodze do naszego celu, czyli miejscowości docelowej. W dobrych przewodnikach zaznaczonych jest wiele atrakcji, ciekawostek, miejsc z klimatem, które znajdują się w mało znanych miasteczkach. Informacje, które przeczytam w przewodnikach sprawdzam w internecie. Potem szkicuje plan podróży. Oczywiście nie jest to sztywny plan. Często nadkładamy kilometrów, gdy zobaczymy na trasie drogowskaz – pałac, sanktuarium itp. Po drodze przystajemy, aby zobaczyć wiejskie kościółki, ciekawe pomniki, stare zabudowania czy miejskie rynki. Zatrzymujemy się tam, gdzie chcę zrobić zdjęcia.

Noclegi też staram się rezerwować wcześniej. Kiedyś zdawałam się na żywioł, a dziś jednak potrzebuję trochę wygody po całym dniu zwiedzania.

Korzystam z przewodników wydawnictw: Bezdroża, Pascal, Demart. Kupuję mapy – regionalne i tematyczne (np. Zamki w Polsce).

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 9 lutego 2014 w różności

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: